Deklaracja dostępności serwisu Biuletynu Informacji Publicznej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Data publikacji strony internetowej: 2007-11-27

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2024-03-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Informacja o treściach niedostępnych:

- załączone skany dokumentów nie są przeszukiwalne

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia 2020-08-19. Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2024-03-29.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Aneta Peszko, adres poczty elektronicznej dostepnosc@dramatyczny.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 693001801. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Skargi i odwołania

Nazwa organu odwoławczego: Rzecznik Praw Obywatelskich

Adres organu odwoławczego: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich al. Solidarności 77 00-090 Warszawa

Adres e-mail organu odwoławczego: biurorzecznika@brpo.gov.pl

Telefon organu odwoławczego: 800 676 676

Dostępność architektoniczna

Adres:
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku,
ul. Elektryczna 12, 15-080 Białystok

 

Dojazd komunikacją miejską:

– ul. Branickiego (przystanek: Branickiego, Urząd Miejski)
autobusy: 1, 4, 12, 13, 15, 17, 19, 24, 28, 101, 103, 105, 106, 109, 112,

– ul. Branickiego (przystanek: Branickiego, Teatr)
autobusy: 1, 12, 13, 15, 17, 24, 101, 103, 105, 106,

– ul. Mickiewicza (przystanek: Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny)
autobusy: 4, 19, 28, 109, 112,

– ul. Mickiewicza (przystanek: Mickiewicza, Urząd Wojewódzki)
autobusy: 4, 19, 24, 28, 109, 112.

 

Dojazd samochodem:

– parking płatny niestrzeżony przy ul. Elektrycznej (z jednym wyznaczonym miejscem dla osób z niepełnosprawnością),

– parking płatny niestrzeżony przy ul. Branickiego (z dwoma wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością).

Na terenie parkingu Teatru nie ma wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Wejście do budynku:

Teatr znajduje się w centrum miasta. Do głównego wejścia – od strony Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego – prowadzą schody. Wejście przeznaczone dla widzów (w celu zakupu biletów w kasie oraz uczestnictwa w spektaklu).

Wejście od ulicy Elektrycznej przeznaczone jest dla pracowników Teatru i ze względu na strome i wąskie schody, nie jest ono dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Sceny:

Teatr dysponuje Sceną Dużą, Sceną Kameralną oraz Sceną Foyer. Na Scenę Kameralną i Scenę Foyer prowadzą schody. W budynku nie ma windy. Nie ma możliwości skorzystania na miejscu z tłumacza języka migowego ani z tłumacza online.
Nie ma pętli indukcyjnych.

Na Scenie Dużej przygotowane są miejsca (za ostatnim rzędem na parterze) dla osób na wózkach inwalidzkich.

Brak toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

W związku z rozpoczęciem remontu Teatru przez najbliższy czas będzie on niedostępny dla widzów (budynek przy ul. Elektrycznej 12).

 

Z powodu remontu wszystkie spektakle będą odbywać się w innych miejscach, za które Teatr nie ponosi odpowiedzialności w kwestii dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Udogodnienia


Wniosek o udostępnienie usługi


Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej


Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej


Procedura obsługi osób ze szczególnymi potrzebami


Dokument ETR

 

 

Inne informacje i oświadczenia

DODATKOWE INFORMACJE

 

Tymczasowa siedziba Teatru (część administracyjna) znajduje się przy ul. Branickiego 15. Przy wejściu do budynku znajduje się kilka stopni. Brak pochylni i podjazdu. W środku nie ma windy. Ze względu na architekturę budynek jest trudno dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Osoba ze szczególnymi potrzebami, która chce zrealizować sprawę, zgłasza się do sekretariatu (nr telefonu: 519 170 851 podany jest na drzwiach wejściowych). Wtedy pracownik wychodzi i pomaga załatwić sprawę.

 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (519 170 851) lub mailowego (sekretariat@dramatyczny.pl).

 

Od sezonu artystycznego 2021/2022 spektakle odbywają się w następujących miejscach, w których dostępność architektoniczna wygląda następująco:

1) Kino Ton

Kino przy ul. Rynek Kościuszki 2 jest częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy wejściu nie ma schodów. W budynku znajdują się toalety dla niepełnosprawnych.

 

2) Uniwersyteckie Centrum Kultury

UCK przy ul. K. Ciołkowskiego 1N jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W budynku znajdują się toalety dla niepełnosprawnych. Przy wejściu nie ma schodów. Dodatkowym udogodnieniem są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

 

3) Aula Wydziału Nauk o Edukacji

Aula przy ul. Świerkowa 20 (budynek C) jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu nie ma schodów. W budynku znajduje się winda oraz na każdym piętrze toaleta dla niepełnosprawnych. Dodatkowym udogodnieniem są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

 

4) Kasa biletowa

Kasa biletowa przy ul. Suraskiej 1 jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przed wejściem jest kilka schodów, przy których zamocowane są dwustronne poręcze. Z prawej strony wejścia znajduje się podjazd.

 

Zgodnie z Art. 2 pkt. 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2008r. Nr 14, poz. 92 z późn. zm.) osoby niepełnosprawne mają prawo wstępu z psem asystującym do siedziby głównej Teatru oraz do budynku administracyjnego.